Moskitiery

Moskitiery  to siatki, które instalujemy w otworach okiennych i drzwiowych, a one chronią nas przed insektami oraz nieczystościami. Różnorodność systemów pozwala na zasłonięcie prawie każdego otworu drzwiowego oraz okiennego. Bardzo dużą zaleta naszych moskitier jest ich duża trwałość, raz zakładamy a cieszymy się ich skutecznością wiele lat.

Warianty

  • moskitiery okienne
  • moskitiery drzwiowe
  • moskitiery do okien dachowych
  • moskitiery przesuwne
Zainteresowany?
Zadzwoń lub skontatkuj się przez formularz kontaktowy!


Moskitiery w Lublinie

Przeznaczenie moskitier jest oczywiste. Zawieszane w drzwiach, oknach, przy wyjściach tarasowych i balkonowych mają nas chronić przed natrętnymi owadami. Ich niewątpliwe zalety doceniamy szczególnie w okresie letnim, kiedy uciążliwe meszki, komary, osy i inne uciążliwe insekty wnikają do naszych pomieszczeń i uprzykrzają nam życie.

Dzieje się tak zwłaszcza latem, kiedy podczas upałów wietrzymy pokoje, a często zostawiamy uchylone okna również wieczorem. Właśnie wtedy zapalone we wnętrzu światło przyciąga niechcianych intruzów. Większość z nich bywa niegroźna, choć po nocy zostawia nam niemiłe niespodzianki w postaci swędzących bąbli i czerwonych, bolesnych ugryzień. Jednak przez niezabezpieczone otwory do środka mogą wnikać też niebezpieczne owady, np. osy, szerszenie i pszczoły, na których jad wiele osób jest uczulonych. Wśród nieproszonych gości mogą znaleźć się również roznoszące bardzo groźne choroby kleszcze.

Rozwiązaniem, które ochroni nas przed kłopotliwymi odwiedzinami, są moskitiery. Wśród dostępnych na rynku siatek znajdziemy wersje zakładane na pewien czas (np. wyłącznie na okres lata), jak i wygodniejsze, montowane na stałe, modele całoroczne – które są odporne na niesprzyjające warunki atmosferyczne, promieniowanie ultrafioletowe, wilgoć i inne czynniki zewnętrzne. Poza niewątpliwą skutecznością moskitier trzeba też podkreślić, że gwarantują właściwą wentylację mieszkania niezależnie od pory dnia.

Dodatkowo są bardzo wygodne, jeśli chodzi o utrzymanie ich w czystości. Wystarczy przemyć je zwilżoną gąbką lub wilgotną ściereczką, by usunąć wszystkie zabrudzenia. Dobrze zamontowane nie będą nam przeszkadzały przy czyszczeniu okien, nie ograniczą widoku ani nie okażą się nieporęczne. Trzeba tylko odpowiednio dobrać je do własnych oczekiwań i do konstrukcji stolarki okiennej. Tym jednak powinien zająć się specjalista z profesjonalnej firmy. On pomoże nam dopasować rodzaj siatki ochronnej (jej gęstość), zmierzy okno i zamontuje idealnie dostosowaną do niego moskitierę, która będzie uniemożliwiała dostęp do wnętrza owadom.