Rolety rzymskie

Rolety rzymskie to nie tylko osłony okienne a także piękne dekoracje. Zapewniają doskonałą osłonę przeciwsłoneczną praktycznie w każdym pomieszczeniu. Rolety rzymskie są idealne dla tych którzy chcą pogodzić system roletowy z tradycyjnymi firankami czy zasłonami. Roletę tą podnosimy poprzez specjalny mechanizm łańcuszkowy a tkanina układa się w fałdy.

Warianty

  • Rzymskie montowane na ścianę
  • Rzymskie montowane na okna
Zainteresowany?
Zadzwoń lub skontatkuj się przez formularz kontaktowy!


Rolety rzymskie w Lublinie

Dom – tutaj jest miejsce na rozrywkę i odpoczynek, długie rozmowy z najbliższymi i spędzanie czasu z rodziną. Zazwyczaj we własnych czterech kątach staramy się stworzyć przestrzeń komfortową, przytulną, pełną ciepła, ale i praktyczną. Dekorujemy wnętrza tak, by odpowiadały naszym upodobaniom i sprzyjały relaksowi. Chcemy, by estetyka łączyła się z funkcjonalnością, dlatego nawet niepozorne elementy wystroju dobieramy ze szczególną starannością. Tak jest między innymi z zasłonami okiennymi. Mają chronić naszą prywatność, osłaniać przed nadmiernym promieniowaniem, a jednocześnie zdobić.

W tej funkcji doskonale sprawdzają się rolety rzymskie. Popularne dopiero od pewnego czasu okazują się świetnym rozwiązaniem w różnych wnętrzach. Właściwie dobrane spełniają kilka niezwykle istotnych zadań: zapewniają intymność po zmroku, chronią przed nadmiernym nagrzewaniem i ostrym światłem słonecznym, a jednocześnie ograniczają straty ciepła. Dodatkowo łączą w sobie praktyczne funkcje zwykłych rolet z dekoracyjnymi walorami firan.

Rolety rzymskie bez wątpienia potrafią dodać niepowtarzalnego uroku każdemu wnętrzu. Są bardzo gustownym, a zarazem praktycznym elementem pomieszczenia. Mogą tworzyć efektowne, niebanalne marszczenia i drapowania, które obok faktury i wzoru na samej tkaninie stanowią dodatkowy detal przydający interesującego sznytu. W zależności od dobranego materiału uzyskamy efekt delikatnie przepuszczanego światła albo zupełnego zaciemnienia, zwiewnej ozdoby lub mocnej przysłony. Do pokojów urządzonych w stylu rustykalnym warto dobrać wariant z falbaną w kwiaty lub kratkę. U miłośników minimalizmu sprawdzą się z kolei proste, jednokolorowe zasłony w stonowanych, spokojnych barwach.

Rolety rzymskie nadają się do zamontowania w dowolnym pomieszczeniu - na cały otwór okienny albo na pojedyncze skrzydła. W niektórych wnętrzach sprawdzają się też modele instalowane na karnisz. Przy wąskich i mniejszych powierzchniach lepiej wyglądają rolety bez fiszbin, przy dużych – z tzw. szprosami.