Pilsy

Plisy to nietypowy produkt pozwalający na częściowe (od dołu lub góry) lub Całkowite zasłonięcie okna. Dzięki swojej unikatowej konstrukcji umożliwia nam zastosowanie nie tylko na wszystkich rodzajach okien ( dachowych i trójkątnych) ale również we wnękach.

Warianty

  • Plisy góra dół na okna pionowe
  • plisy na okna dachowe
  • plisy na okna trójkątne
  • plisy we wnękach
Zainteresowany?
Zadzwoń lub skontatkuj się przez formularz kontaktowy!


Plisy w Lublinie

Wybierając dekorację okna, mamy naprawdę sporo możliwości. Niedrogą, ale efektowną aranżacją mogą okazać się tzw. plisy. Charakterystyczne, ułożone w harmonijkę rolety doskonale chronią przed rażącym słońcem, pasują do większości ram okiennych, świetnie komponują się z wnętrzami urządzonymi w różnym stylu. W mieszkaniu pozwalają stworzyć przytulny klimat, a co najważniejsze ich ceny okazują się łagodne dla naszych portfeli.

O tym, że właściwa osłona okna to ważny element wyposażenia, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Światło słoneczne jest niezbędne do życia, pozytywnie wpływa na nasz nastrój, dodaje energii. Jednak nadmierne nasłonecznienie np. pokoju bywa uciążliwe, dlatego czasami trzeba je kontrolować. Najlepiej do tego nadają się rolety plisowane.

Popularne plisy sprawdzają się również wtedy, gdy zapada zmrok. Wieczorami, kiedy wnętrza rozświetlamy lampami, bez odpowiedniej osłony trudno zapewnić sobie prywatność. Rolety są też niezbędne, jeśli mieszkamy w pobliżu ulicy, na której ustawiono latarnie. Wtedy gwarantują nam odpowiednie zaciemnienie sypialni i spokojny sen.

Chociaż w ostatnim czasie przeszły sporą metamorfozę, konstrukcja plis wciąż jest bardzo prosta. Większość nadal składa się z podstawowych elementów: tkaniny, profili i prowadnic. Producenci dają nam jednak spory wybór, jeśli chodzi o systemy mocowań i obsługi (manualnie lub automatycznie poprzez pilota). Bogaty jest asortyment materiałów, ich odcieni, faktur i grubości. Przebierać możemy w modelach rozpraszających światło, półprzezroczystych oraz ze specjalną powłoką zaciemniającą i odbijającą promienie. Znajdziemy również modele dopasowane do pomieszczeń o dużej wilgotności (takich jak łazienki) oraz ognioodporne.

Niewątpliwą zaletą plis, która daje im przewagę nad innymi osłonami, okazuje się to, że pasują do okien o nietypowych rozmiarach i kształtach (oczywiście muszą być wtedy wykonywane na zamówienie). Takie rozwiązanie sprawdza się zwłaszcza w budynkach z oknami dachowymi oraz starszych obiektach (np. kamienicach), w których mamy do czynienia z nietypowymi otworami okiennymi.