Żaluzje drewniane i bambusowe

Żaluzje drewniane są najładniejszymi i najbardziej popularnymi osłonami okiennymi. Ze względu na zastosowanie do ich produkcji drewna egzotycznego tworzą jedyny w swoim rodzaju klimat wnętrza, a smugi światła i cienia powstałe po odbiciu od ich powierzchni dają niecodzienny, elegancki wystrój wnętrza.

Warianty

  • Żaluzje drewniane i bambusowe 25mm
  • żaluzje drewniane i bambusowe 50mm
  • żaluzje drewniane retro
Zainteresowany?
Zadzwoń lub skontatkuj się przez formularz kontaktowy!


Żaluzje drewniane w Lublinie

Dawniej otwór okienny miał spełniać 2 podstawowe funkcje: zapewniać dostęp światła i pozwalać na wentylowanie pomieszczenia. Dzisiaj poza aspektem praktycznym, liczy się również wygląd. Okno jest bowiem integralnym elementem pomieszczenia i w związku z tym powinno spójnie komponować się z aranżacją. Właśnie dlatego, podejmując decyzję o wyborze, dekoracji okiennej, warto dobrze się zastanowić.

Dobrze znanym i praktycznym rozwiązaniem na ozdobienie, a jednocześnie przysłonięcie okna są żaluzje. Obecne modele nie mają już nic wspólnego z topornymi blaszkami z szarego aluminium, jakie dominowały na rynku w latach 90. ubiegłego wieku. To nowoczesny produkt, który z powodzeniem konkuruje z innymi, nowszymi systemami. Nie dziwi zatem fakt, że żaluzje są dzisiaj znowu szalenie modne.

Wśród wzorów znajdziemy zarówno wersje wykonane z metalu (jednak w zupełnie innej odsłonie), jak i drewniane. Bogaty asortyment dostępnych materiałów sprawia, że nowoczesne żaluzje łatwo dopasować praktycznie do każdego wnętrza . Nadają się do zaaranżowania okna w sypialni, kuchni, salonie czy łazience. Nad zasłonami i roletami mają tę przewagę, że pozwalają precyzyjniej kontrolować ilość światła dostającego się do pomieszczenia, dzięki ruchomym lamelkom, które można ustawiać pod różnym kątem albo zwinąć do zamontowanej na górze kasety.

W żaluzjach aluminiowych lamelki wykonuje się z odpowiednio zabezpieczonej taśmy blachy o niezbyt dużej grubości, często wywiniętej przy krawędziach dla zapewnienia sztywności. Odporny lakier powlekający metalowe elementy chroni je przed uszkodzeniami mechanicznymi i działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych. Żaluzje aluminiowe znajdziemy w kilkunastu odcieniach palety RAL.

Żaluzje drewniane z kolei to wyszukana i gustowna osłona okna. Są bardzo efektowne, dobrze pasują do wnętrz o wystroju klasycznym, eleganckim albo rustykalnym. Komponują się z pomieszczeniami o przytulnym klimacie, utrzymanymi w ciepłej, stonowanej kolorystyce. Występują w różnych odcieniach: od jasnych, przez złociste barwy naturalnego drewna, aż po ciemne orzechowe i mahoniowe tonacje. Żaluzje drewniane są ekologiczne, trwałe i bardzo wygodne pod względem utrzymania ich w czystości, bo nie przyciągają kurzu, tak jak np. klasyczne rolety.