Rolety verticale

Warianty

  • Brak danych
Zainteresowany?
Zadzwoń lub skontatkuj się przez formularz kontaktowy!


Verticale w Lublinie

Współcześnie w sprzedaży znajdziemy bardzo szeroki asortyment osłon okiennych. Zwolennicy tradycyjnych rozwiązań przebierać mogą w bogactwie tkanin na firany i zasłony. Amatorzy nowszych rozwiązań mają do wyboru klasyczne poziome żaluzje (ale w nowej odsłonie) lub cieszące się ostatnio ogromnym zainteresowaniem różnego typu rolety. Jest jeszcze jedna opcja, dotychczas kojarzona przede wszystkim z wnętrzami służbowymi i biurowymi – to żaluzje pionowe, czyli verticale. Choć dawniej rzadko spotykane w przytulnych pomieszczeniach mieszkalnych, dzisiaj zyskują coraz szersze uznanie.

Verticale to żaluzje o dość prostej budowie. Składają się z pionowych, wiszących pasków - lameli, które są wyposażone w obciążnik i połączone u dołu plastikowym łańcuszkiem lub sznurkiem i dzięki specjalnemu mechanizmowi pozwalają na sterowanie (ręczne lub automatyczne) położeniem żaluzji. Lamele nazywane też niekiedy plisami można obracać, przesuwać do tyłu, do przodu oraz rozsuwać na boki. Tym samym stwarzają znacznie więcej możliwości, jeśli chodzi o kontrolowanie ilości promieni słonecznych wpadających do pomieszczenia.

Verticale kojarzymy przede wszystkim z wnętrzami, takimi jak: biura, sale medyczne, sale konferencyjne, aule wykładowe, hotele, restauracje. Z uwagi jednak na szeroką paletę barw i dużą dostępność różnorodnych materiałów, z których mogą być wykonane – dobrze prezentują się również w mieszkaniach i domach. Mogą stanowić bardzo ciekawy element dekoracyjny, który nie tylko ochroni przed intensywnym promieniowaniem, ale też gwarantuje intymność. Verticale ładnie prezentują się na dużych przeszkleniach, rozległych płaszczyznach. Zamontowane w mniejszym wnętrzu mogą je optycznie powiększyć.

O rosnącej popularności tego typu żaluzji decyduje nie tylko funkcjonalność, ale też duży wybór typów i faktur dostępnych materiałów. Lamele mogą być produkowane z tkanin, drewna, lakierowanego aluminium oraz PCV. W zależności, jaki materiał wybierzemy – różnie trzeba będzie je pielęgnować. Niektóre można prać, inne należy jedynie przecierać ściereczką.