Rolety materiałowe

Rolety materiałowe to klasyczna osłona pasująca do każdego wnętrza. Bogata kolorystyka tkanin, jak i różnorodność wzorów pozwoli każdemu na znalezienie odpowiedniego rozwiązania dla niego. Ogromną zaletą rolet materiałowych jest to, iż stanowią skuteczną ochronę przed promieniami słonecznymi oraz bardzo dobrze chronią nas przed ciekawskimi spojrzeniami z zewnątrz. Wszystkie oferowane tkaniny są impregnowane środkami antystatycznymi, dzięki czemu kurz nie przywiera do nich a my nie musimy się już martwic o utrzymanie ich czystości. Oferowane przez nas kasetki są najniższe na rynku, przez co możemy bardzo szeroko otworzyć okno.

Warianty

  • roleta w kasecie z prowadnicami,
  • roleta wolnowiszaca bez kasety,
  • roleta na haczykach z prowadzeniem linkowym
Zainteresowany?
Zadzwoń lub skontatkuj się przez formularz kontaktowy!


Rolety z materiału w Lublinie

Rolety nie są wynalazkiem współczesności. Przed nadmiernym promieniowaniem chronią wnętrza domów od wieków. Znano je już w starożytności, ale w obecnej formie popularność zyskały w ostatnich latach. Są doskonałą alternatywą dla klasycznych firan, ale mogą również być dla nich niebanalnym uzupełnieniem. Poza walorami praktycznymi stanowią też niewątpliwie oryginalną ozdobę okna, gdyż do wyboru mamy w tym wypadku bardzo szeroką paletę barw, faktur, a w przypadku rolet materiałowych – również tkanin.

Rolety można dowolnie dopasowywać w zależności od wymiarów i kształtów, jakich potrzebujemy. Proste, klasyczne powstają zazwyczaj z dobrej jakości tkanin: syntetycznych – poliestru, poliamidu albo naturalnych - lnu, bawełny. Wszystkie są odpowiednio zabezpieczane, uszlachetniane i pokrywane tzw. apreturą, specjalną warstwą, która chroni je przed płowieniem, brudzeniem, deformacją albo wilgocią (np. jeśli mają być stosowane w pomieszczeniach, takich jak łazienki czy kuchnie).

Rolety materiałowe to rozwiązania, które są ściśle powiązane z designem. Najprostsze świetnie sprawdzają się w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach. Stanowią dyskretną ozdobę okna, więc nie burzą stonowanej aranżacji. Bardziej dekoracyjne: rolety weneckie lub rzymskie dobrze wyglądają w pomieszczeniach o klasycznym charakterze albo utrzymanych w stylu angielskim, rustykalnym, retro. Fantazyjne, w wielobarwne, wesołe wzory dodadzą charakteru pokojom dziecięcym. W sypialniach zazwyczaj stosuje się tkaniny mocno zaciemniające, w kuchniach – łatwe w utrzymaniu i odporne na zabrudzenia lub przeznaczone do prania.

Obecnie rolety materiałowe często pokrywa się po zewnętrznej stronie perłową warstwą, której zadaniem jest odbijanie promieni słonecznych. Taka budowa chroni przed nadmiernym nagrzewaniem i skupianiem promieni słonecznych zwłaszcza przez ciemne zasłony. Jeśli lubimy mocno zaciemnione wnętrza mamy również do wyboru opcję z podgumowaniem. Jeśli natomiast szukamy transparentnej rolety, która jedynie ograniczy dopływ światła i delikatnie je rozproszy, wybierzmy tkaninę o strukturze siatki i niskiej gramaturze.

w